0
0

با عرض سلام و خسته نباشید. من می خواهم اثر امتداد ترک بر پایداری سد بتنی وزنی رو مورد بررسی قرار بدم. نظرات موجود در بخش آموزش مدلسازی ترک رو مطالعه کردم که اکثرا شما پیش نهاد داده بودید که در مسائل بتنی بهتر است از مدلسازی damage استفاده شود تا بتونیم ایجاد ترک و گسترش ترک رو ببینیم. یعنی به عبارتی در صورت مدل کردن Damage  هنگامی که بار وارده از یک حد معین گذشت ما شاهد ایجاد و گسترش ترک با حذف المان ها خواهیم بود. سوالی که داشتم این هست که یعنی در اینصورت ما از اول در مسئله ترک نخواهیم داشت درست هست؟ آیا مسئله از ابتدا دارای ترک بود آیا مثل آموزش XFEM می توانیم برای بتن هم عمل کنیم؟ خیلی ممنون

0
0

درست متوجه شدید در این حالت معمول این است که در ابتدا ترکی در مدل وجود ندارد.
ایجاد ترک اولیه در این حالت کمی دشوارتر است و باید در ابتدای مدل تعداد از المانها را از مدلتان پاک کنید. برای این کار باید از مدل ابتدا فایل inp بسازید و سپس فایل inp را در مدل جدیدی وارد کنید. در این صورت المانها بصورت orphan mesh خواهند بود و می توانید المانهای لازم را از مدلتان بصورت دستی حذف کنید.
البته مطمئن نیستم که نیازی به وارد کردن فایل بصوت inp باشد یا خیر. شاید بدون این کار هم بتوان تعدادی از المانها را از مدل حذف کرد. امتحان کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید