0
0

 سلام

یک هندسه لوله جدار نازک ساختم و section ی از نوع shell با ضخامت 1 میلیمتر به آن نسبت دادم. برای مش بندی آن باید اندازه مش کمتر تا 1 میلیمتر باشد، در واقع در راستای ضخامت هم مش بندی صورت می گیرد؟ 

بسیار سپاسگزارم.

0
0

وقتی از المان shell استفاده می کنید به این معنا است که در راستای ضخامت مش بندی انجام نمی شود. سایز المان بین 3 تا 8 میلیمتر برای فولاد مناسب است.

0
0

ممنونم از وقتی که گذاشتید و پاسخ سریع شما،

عجیبه، اگه مش بندی صورت نمیگیرد پس ضخامت در کدام قسمت تحلیل لحاظ می شود؟ چون من دو نمونه لوله مربعی آلومینیوم با ضخامت های مختلف میخواهم آزمایش و شبیه سازی (رفتار جذب انرژی در حین کمانش) کنم، تفاوت ضخامت را می توانیم در تحلیل مقایسه کنم؟ برای آلومینیوم  چه سایز المانی مناسب است؟

 

0
0

در ایجاد section ضخامت را وارد می کنید در ماژول property.
برای آلومینیوم نیز همین بازه برای مش بندی مناسب است.

0
0

منظورم این است که اگر مش بندی در راستای ضخامت نباشد، آیا به این معنی نمی شود که المان های وجود ندارد که در آن راستا مسئله را حل نماید پس قاعدتا هر ضخامتی تعریف شود فرقی نمی کند.

یک سوال دیگر: سایز مش بندی به پارامترهای دیگر مسئله مثل نرخ بارگذاری و .. بستگی ندارد؟ یعنی در هر مسئله ای می توان گفت این سایز المان مناسب است؟

بسیار ممنونم

0
0

در المانهای shell در راستای ضخامت چندین integration point وجود دارد، بنابراین محاسبات در راستای ضخامت نیز انجام می شود.

مسلماً سایز مش به همه این عوامل بستگی دارد و چیزی که من گفتم یک قانون مطلق برای هر مساله ای نیست. در مورد شیوه انتخاب سایز المان مخصوصاً در تحلیلهای دینامیکی در کتاب در فصلهای مربوط به تحلیلهای دینامیکی و استفاده از mass scaling برای افزایش سرعت تحلیل توضیحات کاملی آورده شده است.

نمایش 5 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید