0
0

سلام آقای مهندس. من در حال مدلسازی تونل 2ِ بعدی از نوع سگمنتی هستم. برای تعریف رفتار خمشی اتصال بین 2 سگمنت (از نوع 2D shell با ضخامت مشخص)، از connector استفاده میکنم. این connector  رو بین 2 گره که روی هر یک از 2 سگمنت قرار دارد، تعریف میکنم. اما موقع run گرفتن ارور zeropivot و از نوع overconstrain در محل این نودها میده. پیشمهاد شما چیه؟

 

با تشکر

Upload Images
0
0

تصاویری که ارسال کرده اید نشان می دهد که خطایی در مدل مربوط به این مورد وجود ندارد. صرفاً یک هشدار است و اهمیت خاصی ندارد. اگر خطایی در مدل دیده می شود ممکن است مربوط به تغییر شکل زیاد مدل باشد.

0
0

 ممنون از پاسختون. هشدار zeropivot را دقیقا در محل گره های اتصال میده و در نهایت تحلیل همگرا نمیشه. تا جایی که من میدونم این هشدار یعنی این که قید موردنظر بدرستی کار نمیکند. حالا بطور کلی برای تعریف یک فنر پیچشی با رفتار مشخص، چه روشهایی وجود دارد و نمونه ای اگه دارید، بیزحمت برام بفرستین.

 

با تشکر

0
0

به دلیل اینکه مدلتان تا جایی از تحلیل جلو رفته است پس می توان نتیجه گرفت که ایرادی در تعریف قیود مدلتان وجود ندارد وگرنه از همان ابتدا باید ارور می داد.
وقتی تحلیل پس از گذشت مدتی به خطا می خورد معمولاً به دلیل تغییر شکل زیاد در مدل است که در این صورت همگرایی عملاً ناممکن می شود. برای مثال در مستندات نرم افزار جستجو کنید حتماً مثالهایی وجود دارد.

نمایش 3 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید