0
0

با سلام و احترام

پیرو سوالی که دیروز پرسیدم (عنوان: مدلسازی غیرخطی) راجع به همگرا نشدن مدل پل سنگی دارای ترک با روش xfem و مصالح غیرخطی دراگر پراگر  تحت حالات مختلف بارگذاری. طبق راهنمایی راهگشای شما، سعی کردم مسیر ترک بر روی درز المان ها قرار نگیرد و این راه حل باعث شد مدل پل سنگی با ترک xfem و مصالح الاستیک تحت همه حالات بارگذاری (مکان متفاوت بارهای گسترده با فواصل مشخص از یکدیگر) به صورت کامل ران شود (قبلا حتی یک increment هم همگرا نمیشد). همچنین همین مدل پل بدون مدل ترک xfem با مصالح تعریف شده با استفاده از مدل رفتاری دراگر پراگر نیز به صورت کامل ران میشود. حال مشکل اینجاست که هنگامی که مدل پل سنگی با مصالح دراگر پراگر را با ترک xfem در قالب یک مدل ران میگیرم همگرایی رخ نمیدهد و ارور زیر را میدهد این ارور زمانی رخ میدهد که در قسمت warning، warning زیر شروع میشود:

warning:The plasticity/creep/connector friction algorithm did not converge at 1 points

این وارنینگ چندین بار تکرار میشود تا ارور زیر رخ میدهد. این وارنینگ در incrementهایی که همگرا نمیشود نمایان میشود

error:Too many increments needed to complete the step

علی رغم تغییر  initial time increment، max time increment و min time increment مشکل همچنان پابرجاست. تنها با زیاد کردن غیرمنطقی مقدار چسبندگی سنگ (hardening in drucker prager-shear-yield stress=cohesion) این مشکل رفع میشود. در حالی که مقدار واقعی چسبندگی سنگ با مراجعه به مقالات معتبر بدست آمده است و نمیتوان این مقدار را تغییر داد. برای رفع این مشکل چه کار باید کرد؟

با تشکر

0
0

همانطور که خودتان هم متوجه شده اید علت اصلی این خطا احتمالاً تغییر شکل زیاد در مدل است که معمولاً به تعریف غلط متریال مربوط می شود. واحدهایی که در مدلتان استفاده کرده اید را مجدداً چک کنید.
مطلب مربوط به واحدهای سازگار می تواند کمکتان کند.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید