1
0

با عرض سلام و خسته نباشید …

من برای اعتبار سنجی مدلم، یک کار آزمایشگاهی که شامل یک تیر بتن آرمه که بوسیله یک جک به وسط آن نیرو وارد میشود را باید مدل کنم.بار نهایی که در مقاله اشاره کرده است 420KN است که با گام های 40KN وارد میشود. من برای اعمال این بار به تیر، یک ورق صلب رو در محل اعمال بار به تیر مدل کرده ام که درواقع بار از طریق اون به تیر وارد شود. همچنین در دو انتهای تیر از دو ورق صلب ذیگر به عنوان تکیه گاه استفاده کرده ام و محل اتصال تیر با ورق ها رو با قید tie بهم بستم. حالا زمانی من آنالیز استاتیکی رو انتخاب میکنم با خطای ذکر شده رو به رو میشوم . با ریز کردن مش(در حال حاضر سایز مش،5سانت است)، کوچک کردن increment ها در تنظیمات step تا 0.00001 ، استفاده از contact بجای tie و اعمال بار با ramp بسیار طولانی تر  به جواب نرسیدم. 

بعد از کلی سرچ کردن به این نتیجه رسیدم که تنها راه استفاده از dynamic explicit است. آیا راهی هست که با همون آنالیز استاتیکی انجامش بدم؟

زمانیکه بجای بار 420KN بار 45KN رو به تیر اعمال کردم جواب داد. آیا مشکل بزرگ بودن بار متمرکز است؟ 

آیا با تبدیل اون به بار فشاری مشکل حل میشود؟؟

در dynamic explicit آنالیز بدون هیچ مشکلی انجام شد.

ممنون میشم اگه کمکم کنید…

Upload Images
0
0

با تبدیل بار متمرکز به بار فشاری تا حدودی ممکن است تحلیل بیشتر جلو برود ولی به احتمال زیاد دوباره به خطا می خورد.
اگر مقدار تغییر شکل در مدل خیلی زیاد باشد بعید است بتوان از روش استاتیکی به جواب نهایی رسید و ممکن است مجبور شوید از تحلیل دینامیک explicit استفاده کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید