0
0

سلام به همگی خسته نباشید.

من برای طراحی اتصالات پیچی، ملزم به استفاده از استاندارد VDI2230 هستم. طبق این استاندارد برای حل اتصالاتی که غیرمتقارن باشند(یعنی بارگذاری جایی دورتر از پیچ) که در واقعیت هم بسیار معمول هستند، محل اثر بار رو باید به جایی که ممان خمشی در آن صفر هست منتقل کرد، با توجه به اینکه بیشتر قطعات مورد بررسی، (مثل فلنج، براکت،..) سالید هستند، پیشنهاد آباکوس برای حل این مساله من چیه؟

از پیشنهاداتتون پیشاپیش ممنونم

Upload Images
0
0

خیلی متوجه نشدم دنبال چه چیزی هستید. می خواهید بارگذاری پیچ را در آباکوس مدل کنید؟ در اینصورت مانند تصویر پایینی می توانید عمل کنید و بار را در محل نمایش داده شده وارد کنید و تنش کرنش را در پیچ بررسی کنید. یا می توانید مدل کامل را مدل کنید مانند تصویر بالایی.

0
0

سلام ممنونم از پاسختون

نه مدلسازی پیچ رو نمیخوام تو آباکوس انجام بدم. اون اطلاعات رو محض توضیح اضافه دادم. من باید برای استفاده از فرمول و جدول استاندارد VDI، بار غیر متقارن رو به جایی که ممان خمشی در آن صفر است منتقل کنم( مطابق شکل آورده شده در پست قبلی). ولی از اونجایی‌که در بیشتر مواقع جسم توپر دارم، گرفتن خروجی ممان دشواره. یه بار با المان شل امتحان کردم ولی جواب درستی نگرفتم متاسفانه

ممنون میشم راهنماییم کنید.

 

 

 

0
0

اگر درست متوجه منظورتان شده باشم، برای اینکه بدانید ممان در کدان نقطه صفر است باید ابتدا مدلسازی را انجام دهید و سپس در مشاهده نتایج تحلیل از ابزار view cut استفاده کنید تا نیرو و ممان عکس العمل در هر مقطعی را بتوانید مشاهده کنید. هر جا که اندازه ممان صفر شد، نقطه مورد نظر شما خواهد بود.

نمایش 3 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید