0
0

سلام.

بنده با استفاده از حلگر explicit به تحلیل مساله انتشار موج در ورق دو بعدی و دریافت نمودارهای جابجایی-زمان پرداختم. اینجور که مطالعه کردم، روش حل اکسپلیسیت باعث ایجاد نویز در نمودارها میشود.آیا روشهایی برای کاهش اثر نویز در نمودارهای مذکور درنرم افزار اباکوس وجود دارد؟

در مسیر visualization/operate on XY data استفاده از فیلتر (sae Ganaral Filter(X,F نیاز به وارد کردن عدد cut off frequency می‌باشد. این عدد را از کجا و با کدام محاسبات بدست آورم ؟اگر عددی رابصورت دلخواه برای cutoff frequency وارد کردم، به چه روشی میتوان از صحت آن عدد مطمئن شد؟ اگر امکانش هست، کمی در مورد این فیلترها و نحوه استفاده از انها توضیح و راهنمایی بفرمایید.

سپاس فراوان از شما.

0
0

همانطور که متوجه شده اید برای حذف نویزهای اضافه از نمودارها باید از فیلتر استفاده کنید. من هم حضور ذهن ندارم که پارامترهای فیلترها دقیقا چطور تعیین می شود، در بسیاری از موارد نیز پارامترها به صورت تجربی انتخاب می شوند، در مواردی هم قیدهایی وجود دارد. مثلا یادم هست در یکی از انواع پارامترها با توجه به اینکه واحدهای استفاده شده در مدلتان ثانیه است یا میلی ثانیه، یکی از پارامترهای فیلتر تعیین می شود. برای توضیحات بیشتر فیلترها از مستندات خود نرم افزار استفاده کنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید