0
0

سلام
ممنون از سایت و توضیحات خوبتون.
چندتا سوال داشتم. پیشاپیش بابت تعداد زیادشون عذرخواهی می کنم.

1-سرعت حرکت ورق، 2-سرعت چرخش رول ها و3- time periodچطور تعیین میشه؟به چه عواملی وابسته هست؟

و در یک شبیه سازی سه بعدی dynamic explicit درتعیین شرط مرزی سرعت برای غلتک ها نیاز به تعریف amplitude هست . چطور تعیین میشه؟ در مثالی دیدم که به صورت 0-1 و 1-1 وارد شده بود و گفته بودن با سعی وخطا به دست میاد…
و اینکه آیا این چهار پارامتری که پرسیدم به هم ربط دارن و باتغییر یکی بقیه هم باید تغییر داد؟

ابعاد ورق من 30*800*1000 میلی متر هست و طول غلتک ها1000 که باید در طول ورق که 1000هست حرکت کنن.سرعت پیشنهادی که در یک فایل آموزشی برای این ابعاد ذکر شده 6.25برای غلتک ها 1 برای ورق . زمان حل 1 وamplitude همانطور که در بالا عرض کردم به صورت 0-1 ,1-1وارد شده.اما واحد هیچکدوم ذکر نشده و چون فایل آموزشی حاوی اشتباهات زیادی در واحد ها بود و از واحد های سازگار استفاده نکرده من که ابعادم رو si وارد کردم میتونم از این مقادیر استفاده کنم ؟ ومقادیر پیشنهادی شما برای این ابعاد ورق و غلتکی که ذکر کردم چیه؟

صمیمانه از توجه شما سپاس گزارم.

0
0

سرعت حرکت ورق و سرعت چرخش رول ها را باید از نمونه تست واقعی برداشت کنید. time period  را هم به مقداری تعیین کنید که با توجه به سرعت حرکت ورق و چرخش رول کل فرآیند شکل دهی را پوشش دهد.

اگر سرعت واقعی را می دانید که از آن استفاده کنید، در غیر اینصورت تا حدودی می توانید سعی و خطا کنید و ببنید با چه سرعتی به بهترین نتایج می توان رسید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید