0
0

با سلام خدمت شما

عرض تشکر دارم بابت مطالب مفیدی که در اختیار من و باقی دوستان قرار میدین

میخواستم یک ستون مرکب بتن آرمه که دارای مغزه مرکزی از فولاد مقطع I شکله رو ابتدا تحت یک بار استاتیکی قرار بدم و بعد از اون بار رو که تا حدی رسوندم ثابت نگه دارم و حرارت بدم تا 900 درجه که در این گام باعث انبساط ستون میشم. بعد از چهل دقیقه حرارت ستون رو سرد کنم تا به دمای اتاق برسه (تا اینجا همچنان بار ثابت مونده و تو فاز حرارت و سرد کردن اصلا باری روش قرار نمیدم و البته تو نتایج ازمایشگاهی انجام شده تو مرحله سرد شدن و بعد از اون ستون کاهش ارتفاع میده تا مرحله خرابی …یعنی برعکس موقع حرارت دادن که منبسط شده). بعد از فاز سرد شدن و رسیدن به 25 درجه باید بار استاتیکی رو زیاد کنم تا ستون گسیخته بشه .

لطفا بفرمایید من چجوری step تعریف کنم . اصلا تغییر خصوصیات مکانیکی فولاد و بتن رو بر اثر حرارت در کدوم step  و چجور تعریف کنم . خیلی پیچیده شده . لطفا کمک کنید

متشکرم

0
0

باید چندین استپ coupled thermal displacement تعریف شود و بار در تمامی آنها ثابت نگاه داشته شود. در استپ اول بار را تعریف می کنید و در سایر استپها خودبخود propagate می شود.

برای تغییر رفتار ماده در دماهای گوناگون خواص متریال در دماهای مختلف را در خواص مواد در ماژول property باید وارد کنید. خیلی هم کار پیچیده ای نیست!

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید