0
0

با سلام و احترام،

سوالی در خصوص تحلیل طیفی داشتم، آیا در نرم افزار آباکوس این امکان وجود دارد که یک سازه تحت طیف استاندارد (مثلا طیف 2800 ویرایش 4) تحلیل لرزه ای شود و همزمان بارهای دیگر نیز به سازه وارد شود؟

بنده پس از یک استپ static general ، ابتدا استپ frequency و سپس استپ response spectrum را ساخته ام و در استپ آخر طیف را وارد نمودم، البته همانطور که نرم افزار لازم داشت طیف (پریود-شتاب) را به طیف (فرکانس- شتاب)تبدیل نموده و برای صعودی بودن اعداد فرکانسی طیف را برعکس نموده ام، (البته در این مورد مشکلی ندارم)

مشکل اصلی بنده: نرم افزار به طور خودکار دو بار وزن و بهره برداری را در دو استپ frequency و response spectrum غیر فعال میکند، در صورتی که بنده باید سازه ام را تحت بار لرزه ای (طیف 2800) با در نظر گرفتن دو بار مذکور، تحلیل نمایم.

برای داشتن دید بهتر لازم است تا پنجره تعریف Step و نیز پنجره بارگذاری را برایتان ارسال نمایم.

ممنون میشوم در صورتی که راه حلی پیش پایم بگذارید که سازه را هم زمان تحت بار لرزه ای (طیف)، بار وزن و بار بهره برداری، تحلیل نمایم.

قبلا از همکاری و کمک شما کمال تشکر را دارم.

Upload Images
0
0

من فکر می کنم از اساس نوع تحلیل را اشتباه انتخاب کرده اید. نوع تحلیلی که مدنظر شماست بیشتر به تحلیل دینامیک explicit نزدیک است.

تحلیل فرکانسی و طیفی برای ویژگیهای ذاتی سازه است و به همین دلیل است که خودبخود بارگذاری ها را حذف میکند. اساساً بارگذاری روی فرکانس طبیعی تاثیرگذار نیست.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید